Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Działania Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

  19 września 2018 roku wieluńscy policjanci włączyli się w działania p.n. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach , które organizowane są pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 2. Pobił znajomego - odpowie za uszkodzenie ciała

  Wieluńscy kryminalni zatrzymali 36-latka, który pobił swojego znajomego. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 3. Współpraca wieluńskich mundurowych z Inspektoratem ZUS w Wieluniu

  17 i 18 września 2018 roku wieluńscy policjanci w Inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wieluniu zorganizowali spotkania informacyjno- edukacyjne dla pracowników ZUS dotyczące przede wszystkim zagrożeń korupcyjnych oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Działania te zorganizowano w związku z podpisanym porozumieniem pomiędzy Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem, a Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudą Uścińską, w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli.

 4. Wieluńscy mundurowi na Jesiennym Pikniku ...

  19 września 2018 roku wieluńscy policjanci uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu p.n. Jesienny Piknik Święto Pieczonego Ziemniak, który przebiegał pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia”.

 5. Przedszkolaki odwiedziły wieluńskich policjantów

  13 września 2018 roku grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu odwiedziła policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję poznać pracę wieluńskich funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

 6. O bezpieczeństwie z najmłodszymi podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

  Wrzesień to przede wszystkim miesiąc powrotów dzieci do szkół i przedszkoli. Dbając o bezpieczeństwo i edukację najmłodszych mundurowi wieluńskiej komendy od początku września prowadzą spotkania i pogadanki z miejscowymi przedszkolakami. 20 września 2018 roku, kiedy to obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dzielnicowy gminy Osjaków wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną gościli u przedszkolaków w Osjakowie, Kolonii Raduckiej, Drobnicach, Chorzynie.

 7. Wojewódzki finał konkursu "Dzielnicowy Roku 2018"

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie st. sierż. Maciej Anczyk zajął drugie miejsce w Wojewódzkim finale konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. W rywalizacji wzięło udział 44 dzielnicowych z województwa łódzkiego. Teraz st. sierż. Maciej Anczyk wspólnie z laureatem pierwszego miejsca asp. Piotrem Laskowskim z Komendy Powiatowej w Opocznie będą reprezentować łódzki garnizon na ogólnopolskim finale zawodów. Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych został asp. szt. Sebastian Kieliszek z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Gratulujemy !

 8. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 9. Akcja „Jabłko- Cytryna”

  Sok z cytryny zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzega przepisów ruchu drogowego. Taką akcję po raz kolejny przeprowadzili policjanci wieluńskiej drogówki wspólnie z fundacją „Bezpieczna Droga”. Do wspólnych działań edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, wieluńscy mundurowi zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej w Wierzchlesie.

 10. Policjanci apelują o więcej wyobraźni na drodze

  Zbliża się okres jesienno- zimowy, wcześnie robi się ciemno i częściej występują niekorzystne warunki drogowe. W województwie łódzkim każdego roku dochodzi do kilkuset wypadków z udziałem pieszych. Ich przyczyną często bywa nieodpowiednia widoczność pieszych, którzy poruszając się poboczami dróg w ciemnym ubraniu, nie używają elementów odblaskowych i tym samym narażają swoje bezpieczeństwo. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego województwa łódzkiego mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy użytkowników wręczają elementy odblaskowe zarówno podczas codziennej służby jak i podczas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych.

Linki

Tagi

mapa zagrożeń pobicie antyterroryzm bezpieczne wakacje kradzież z włamaniem kolizja list gończy Osoby Zaginione uprawa konopi PaT odblaski Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bepieczna woda narkotyki rozbój wypadek święto policji ruch drogowy marihuana długi weekend ćwiczenia sztabowe dopalacze
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga