Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Terminale płatnicze

  Policjanci z wieluńskiej komendy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu będzie można zapłacić mandat bezpośrednio podczas kontroli, nie trzeba będzie już robić przelewów, to również spore ułatwienie dla obcokrajowców.

 2. Wpadł z narkotykami

  Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali 21- letniego mieszkańca powiatu oleskiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w jednym z pojazdów zaparkowanych w miejscowości Załęcze Wielkie. 21- latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Mundurowi promują zawód policjanta

  Wieluńscy mundurowi w ramach promocji zawodu policjanta spotykają się z maturzystami. 07 października 2019 roku takie spotkanie odbyło się w Zespole Szkól nr 2 w Wieluniu. Podczas tej wizyty funkcjonariuszka przekazała młodzieży informacje dotyczące naboru do służby w Policji, a także możliwości i warunków pracy w tej formacji.

 4. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 5. Koncert profilaktyczny w wykonaniu Gabriela Fleszara

  16 maja 2019 roku w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, w wieluńskim Kino- Teatrze Syrena odbył się cykl trzech koncertów profilaktycznych Gabriela Fleszara pod hasłem „Wolności oddać nie umiem”. W projekcie wzięło udział około 600 uczniów ze szkół powiatu wieluńskiego. Spotkania te oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszały problemy związane z profilaktyką uzależnień. Głównym założeniem tego projektu było wskazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z używania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu przy wsparciu wszystkich Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu wieluńskiego.

 6. Narkotyki i dopalacze zabijają - policjanci ostrzegają młodzież

  Wieluńscy mundurowi wspierani przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu przeprowadzili prelekcje wśród uczniów klas I przestrzegając przed konsekwencjami zażywania narkotyków oraz dopalaczy. Powyższe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego oraz doskonale wpisało się w ramy kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 7. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 8. Nietrzeźwi kierujący w rękach mundurowych

  Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego wieluńscy policjanci codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych. Tego typu działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji, powstałych na skutek prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości. W miniony weekend na terenie powiatu wieluńskiego funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, które kierowały po alkoholu. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

 9. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem - Podaj dalej!” 1 października 2019 roku już po raz kolejny obchodzimy „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Mundurowi wieluńskiej komendy również włączyli się w tą akcję, której głównym założeniem jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Ponadto mundurowi wieluńskiej drogówki tego dnia prowadzą działania prewencyjno- kontrolne” p.n. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych i rowerzystów.

 10. Święto Policji 2016

  13 lipca 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

Linki

Tagi

Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna