Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

XII Turniej z Wychowania Komunikacyjnego Zielone światło dla Przedszkolaka

Wieluńscy policjanci uczestniczyli w XII turnieju z Wychowania Komunikacyjnego "Zielone światło dla Przedszkolaka". Patronat nad turniejem objął Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Dzierzkowski oraz burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. W ramach kampanii społecznej "Wspólne Osiedla" po raz kolejny bezpieczeństwo w ruchu drogowym i w życiu codziennym było sprawą nas wszystkich.

Z takiego założenia wychodzą organizatorzy turnieju Przedszkole Publiczne nr 3 w Wieluniu. W turnieju oprócz dzieci z wieluńskich przedszkoli udział wzięły też drużyny z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Wieluń. Silna reprezentacja wieluńskiej policji nadzorowała całość pod względem merytorycznym oceniając i na bieżąco weryfikując prawidłowość odpowiedzi czy wykonywanych zadań. Gośćmi specjalnymi turnieju byli egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu, którzy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności symulator zderzeń oraz dali dorosłym możliwość, dzięki alko i narkogoglom, poczuć co znaczy być w stanie nietrzeźwości lub po życiu narkotyków zupełnie na trzeźwo. XII edycja turnieju przebiegała pod hasłem „Bezpieczny dzieciak na drodze”.

Policjanci zwracali się zarówno do przedszkolaków jak i dorosłych podkreślając jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Mówili o tym jak powinni zachowywać się na drodze tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jak ważne są elementy odblaskowe, które mogą ratować ludzkie życie. Każde dziecko otrzymało od WORD -u opaskę odblaskową, a po turnieju już wie że pieszy z elementem odblaskowym jest dużo bardziej widoczny. Dzieci jak zwykle fantastycznie przygotowane, pokazały jak rywalizując można się również uczyć. Stróże prawa tym razem bez mandatów i pouczeń chwalili niesamowitą wiedzę przedszkolaków na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.