Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość - Kaskada” wieluńskiej drogówki

16 kwietnia 2018 roku w godz. 6:00 - 22:00 mundurowi z wieluńskiej drogówki podobnie jak policjanci wszystkich państw Unii Europejskiej przeprowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Prędkość - Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego powiatu sprawdzały stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dot. prędkości oraz stanu trzeźwości.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków tj. nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy skontrolowali 57 pojazdów i nałożyli 37 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wieluńscy stróże prawa w trakcie działań „wyeliminowali” z dalszej jazdy 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat a także wysoką grzywną.

Ponownie APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię aby po spożyciu alkoholu   nie siadać za kierownicę do swojego pojazdu – PAMIĘTAJMY włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia.