Wypadek z udziałem 16 – letniego motocyklisty - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem 16 – letniego motocyklisty

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 20 kwietnia 2018 roku w Wieluniu na skrzyżowaniu ul. ks. J. Popiełuszki z ul. L.Kaczyńskiego. W wyniku zdarzenia 16- letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do wieluńskiego szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2018 roku o godz. 20:30 w Wieluniu na skrzyżowaniu ul.ks. J. Popiełuszki z ul. L.Kaczyńskiego. Według wstępnych ustaleń wieluńskich mundurowych kierujący toyotą corolla 29- letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zderzył się z motocyklem honda CBR , którym kierował 16- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. 16- letni motocyklista z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Jak się okazało kierujący motocyklem 16- latek nie posiadał wymaganych przepisami prawa uprawnień do kierowania, za co odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Okoliczności wypadku drogowego wyjaśniają wieluńscy śledczy.

 

Policjanci przypominają

Piękna pogoda nastraja do korzystania z jednośladów. Motocykliści, podobnie jak rowerzyści, mają dużo mniejsze szansę wyjścia cało z wypadków drogowych, niż osoba prowadząca samochód. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o wzmożenie ostrożności na drogach. Przypominamy że rozwaga, wzajemne zrozumienie, tolerancja na drodze da gwarancję bezpiecznego dotarcia do celu podróży.