Ruszyła akcja „Uratuj misia” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła akcja „Uratuj misia”

Członkowie Regionu International Police Association Wieluń Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej zorganizowali cykl szkoleń w zakresie prewencji i udzielania pierwszej pomocy medycznej, skierowany do dzieci rocznego przygotowania przedszkolnego („zerówki”) z terenu powiatu wieluńskiego pod nazwą „Uratuj misia!”. Akcja, w którą włączyli się również wieluńscy mundurowi potrwa do połowy czerwca. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Grzegorz Libura.

Program „Uratuj misia!” skierowany jest do dzieci z zamiarem szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Członkowie Regionu IPA Wieluń  postanowili poszerzyć zakres szkolenia w ramach spotkań z dziećmi o zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu z uwzględnieniem ruchu drogowego nie tylko do wybranych placówek przedszkolnych, ale wszystkich dzieci „zerówek” z terenu powiatu wieluńskiego, który obejmuje ponad 800 przedszkolaków.

21 maja 2018 roku przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, zorganizowano pierwsze spotkanie z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu, Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Odkrywcy Wiedzy” w Wieluniu oraz Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Kadłubie. Nieoceniona okazała się pomoc uczniów grupy ratowniczej z ZS nr 3, którzy wykorzystując swoją wiedzę pomagali przy szkoleniu dzieci w ramach pierwszej pomocy.

Kolejne spotkanie, tym razem z dziećmi z terenu Gminy Mokrsko, odbyło się 22 maja 2018 roku. W szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy nasi funkcjonariusze wspierani byli przez młodzież z ZS nr 3 Wieluniu. Przedszkolaki miały również możliwość spotkania się w tym dniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.

23 maja 2018 roku, przy współpracy z Dyrekcją I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu oraz uczennic szkoły z grupy ratowniczej,  zorganizowano spotkanie z dziećmi z terenu Gminy Ostrówek. Za dzielny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał dyplom, opaski silikonowe fluorescencyjne oraz odblaskowe z numerami alarmowymi.

Uśmiechy, z którymi spotykamy się ze strony dzieci napędzają nas do dalszych spotkań.