Działania „Alkohol i narkotyki” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i narkotyki”

Wieluńscy policjanci 09 czerwca 2018 roku przeprowadzili całodobową akcję „ Alkohol i narkotyki”. Jej celem było eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. W trakcie działań funkcjonariusze przebadali trzeźwość 243 kierowców.

Działania „Alkohol i narkotyki” prowadzane są cyklicznie przez wydział ruchu drogowego na terenie powiatu wieluńskiego. Akcja ta ukierunkowana jest na eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Policjanci W trakcie sobotniej akcji kontrolowali pojazdy na terenie całego powiatu. Podczas kontroli stróże prawa uświadamiali również kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie  działań funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 243 kierujących. W rezultacie „wyeliminowali” z dalszej jazdy jednego nietrzeźwego kierującego samochodem oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Przypominamy: za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!