Podejrzany o zabójstwo w areszcie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo w areszcie

Policjanci wieluńskiej komendy zatrzymali mieszkańca powiatu wieluńskiego, który podejrzany jest o zabójstwo 25-latka. Sprawcy grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 czerwca 2018 roku, kiedy to dyżurny wieluńskiej komendy kilkanaście minut po północy otrzymał zgłoszenie o leżącym mężczyźnie przy drodze dojazdowej do miejscowości Kule gm. Biała. Natychmiast we wskazane miejsce skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Białej oraz pogotowie ratunkowe. Podjęte czynności reanimacyjne nie przyniosły skutku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 25–latka.
 

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z wieluńskiej komendy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wieluniu zabezpieczyli ślady i gromadzili dowody, by ustalić okoliczności śmierci 25-latka. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego jeszcze tej samej nocy zatrzymali podejrzewanego 26-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na bazie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniej orzeczonego zakazu sądowego. 17 czerwca 2018 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu,  sąd zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy wobec 26 – latka.

Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności