Potrącenie 14- letniego rowerzysty - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie 14- letniego rowerzysty

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul. Fabrycznej na drodze dla rowerów. W wyniku zdarzenia 14- letni rowerzysta z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze, zarówno do kierujących samochodami jak i rowerzystów.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca 2018 roku o godz. 13:25 w Wieluniu przy ul. Fabrycznej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policyjnych kierujący samochodem renault kangoo 43- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jechał ul. Fabryczną i wykonywał manewr skrętu w lewo. Podczas tego manewru zderzył się z 14- letnim rowerzystą, który jechał drogą dla rowerów wzdłuż ul. Fabrycznej. W wyniku zdarzenia 14- latek z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala.

Policjanci apelują do kierujących o zwracanie szczególnej uwagi na rowerzystów w trakcie jazdy. W związku z rozpoczęciem się wakacji na drogach pojawiło się więcej nastoletnich rowerzystów. Bierzmy to pod uwagę przejeżdżając przez obszar zabudowany, jak i poza nim. Pamiętajmy, że każde zderzenie pojazdu z niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego tj. pieszym czy rowerzystą, nawet z małą prędkości kończy się dla niego obrażeniami ciała.

Do rowerzystów policjanci zwracają się z apelem o przestrzeganie podstawowych przepisów ruchu drogowego. W przypadku nastoletnich rowerzystów pamiętajmy, że to na rodzicach spoczywa ciężar podjęcia decyzji, czy dziecko pomimo posiadania karty rowerowej jest na tyle odpowiedzialne, aby samodzielnie i bezpiecznie poruszać się po drodze publicznej.