Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Żółta kartka” - działania wieluńskiej drogówki

28 czerwca 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zaprosili dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wieluniu do wspólnej akcji edukacyjnej prowadzonej pod nazwą „Żółta kartka”. W trakcie tych działań dzieci wspólnie z policjantami sprawdzali przestrzeganie przepisów prawnych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wieluńscy mundurowi wspólnie z dziećmi przez ponad godzinę sprawdzali zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego w rejonie PMDKiS w Wieluniu. Dzieci wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem w prowadzone działania, same wskazywały na wykroczenia jakie popełniali zarówno niechronieni uczestnicy ruchu drogowego tj. piesi i rowerzyści oraz kierujący.

Mundurowi wraz z dziećmi podczas akcji zwracali szczególną uwagę na pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych, rowerzystów, którzy często poruszają się po drogach bez odpowiedniego wyposażenia obowiązkowego roweru oraz kierujących pojazdami , czy stosują się do przepisów ruchu drogowego.Wszyscy, którzy popełnili drobne wykroczenia i zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez ten nietypowy patrol mogli wybrać czy chcą otrzymać „ żółtą kartę ” od dzieci, czy mandat karny od funkcjonariuszy. Sprawcy drobnych przewinień zgodnie przyjmowali od dzieci z uśmiechem „żółte kartki” dziękując za zwróconą uwagę. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych na drodze.