Spotkania profilaktyczne z odblaskowym akcentem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania profilaktyczne z odblaskowym akcentem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu cyklicznie prowadzą spotkania poświęcone tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wychodząc naprzeciw uczestnikom ruchu drogowego oprócz wiedzy przekazywane są również elementy odblaskowe, które mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo

5 października 2018 roku do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zawitali milusińscy ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Wydrzynie. Ogromna wiedza maluchów i ich aktywność były zaskakujące. Bezbłędnie udzielały odpowiedzi na pytania związane z numerami alarmowymi, czy właściwymi zachowaniami w kontaktach z nieznajomymi. Niecodzienna wizyta była dla dzieci okazją do zapoznania się z pracą funkcjonariuszy. Dzielnicowy oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego opowiedzieli gościom o swojej pracy i zaprezentowali pojazdy, które policjanci wykorzystują do zadań służbowych. Ogromną frajdę sprawił dzieciom pokaz techniki kryminalistycznej przygotowany przez wieluńskiego technika kryminalistyki.

11 października 2018 roku w Osjakowie odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami samorządu gminnego w Osjakowie, prezesami Stowarzyszeń, Dyrektorami Szkoły, Przedszkola oraz pracownikami GOPS-u i GOK-u. Z uwagi na porę jesienną, szczególną uwagę poświęcono tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszono tematy dotyczące zagrożeń na drodze, omówiono przepisy ruchu drogowego oraz podstawowe obowiązki pieszych i rowerzystów. W trakcie prelekcji uczestnicy wysłuchali porad związanych z noszeniem elementów odblaskowych. Była to również doskonała okazja do przybliżenia założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji „Moja Komenda” oraz interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

12 października 2018 roku zorganizowano kolejne działania „Jabłko-Cytryna”. W ramach tej akcji dzieci z ZSS w Załęczu Małym brały udział w prawdziwych kontrolach drogowych prowadzonych przez wieluńskich mundurowych. Niecodzienne patrole przyglądały się postawom kierowców na drodze. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, uczestnicząc w w zatrzymywaniu pojazdów, sprawdzaniu dokumentów i przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących. Ci którzy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali smaczne jabłko, natomiast kierowcy przyłapani na drobnych wykroczeniach musieli wypić sok z cytryny. Kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci.

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali kamizelki odblaskowe