Potrącenie na przejściu dla pieszych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Policjanci z wieluńskiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 73-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do wieluńskiego szpitala. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do wypadku doszło 24 października 2018 roku ok. godz. 06:40 w Wieluniu na ul. Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że  kierujący hondą civic 48- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 73- latka. W wyniku tego zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu hondą civic prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało że zarówno pieszy jak i kierujący byli trzeźwi. Mundurowi wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne. Kierujący pojazdem zbliżając się do takiego miejsca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy natomiast powinien pamiętać, że korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego zdrowia i życia.