Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe eliminacje XIII Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie

25 października 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu wieluńscy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie". To już XIII edycja konkursu organizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Tegoroczny turniej przebiegał pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Drugoklasiści ze szkół podstawowych powiatu wieluńskiego rywalizowali o miano najlepszej drużyny, która będzie prezentować powiat wieluńskich w finale wojewódzkim.

Celem konkursu było popularyzowanie oraz utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. W konkursie wzięło udział 19 szkół, które wystawiły dwuosobowe drużyny składające się z dziewczynki i chłopca . Dzieci najpierw wzięły udział w części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu, na wakacjach czy przy spotkaniu z nieznajomym. Następnie każda z drużyn miała za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.

W trakcie pokazu przygotowanego przez ratownika medycznego Panią Joannę Jasińską dzieci oraz ich opiekunowie mogli dowiedzieć się, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto policjanci przybliżyli uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja komenda” oraz przybliżyli program „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc dzieci otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli: wicestarosta Marek Kieler, Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Wiesław Moszyński oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska – Golec. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu oraz fundację „Bezpieczna Droga”.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu wieluńskiego w finale wojewódzkim konkursu przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kraszkowicach. Drugie miejsce zajęły dzieci reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 4 w Wieluniu , natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrsku.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Wieluńscy policjanci serdecznie dziękują za pomoc w organizacji zawodów dyrekcji oraz nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.