Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Policjanci z Komisariatu Policji w Osjakowie 28 października 2018 roku wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięty 27- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem renault megane, a ponadto naruszył zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również jego 27- letnia konkubina, która tego samego dnia korzystając z tego samego samochodu kierowała nim będąc w stanie nietrzeźwości , a ponadto spowodowała zdarzenie drogowe.

Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 27 – latek. W trakcie kontroli drogowej w miejscowości Józefina okazało się, że 27- letni kierowca renault megane znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało , że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie zakończyły się kłopoty kierującego. Po sprawdzeniu okazało się, że usiadł za kierownicę pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Policjanci poinformowali 27- latka o konsekwencjach prawnych jakie go czekają, z kolei samochód przekazali pod opiekę osobie wskazanej przez właściciela.

Jeszcze tego samego dnia, kilkanaście godzin później policjanci z Komisariatu Policji w Osjakowie zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Józefina. Jak się okazało w zdarzeniu tym uczestniczył ten sam samochód renault megane, którym wcześniej kierował nietrzeźwy 27- latek. Tym razem jak ustalili policjanci kierowała nim 27- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego, będąca konkubiną właściciela pojazdu. Jak wynika z ustaleń mundurowych kobieta kierując renault megane na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, a następnie zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała przewieziona została do wieluńskiego szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miał ponad 2,0 promile alkoholu w organizmie. 27- latkę  czekają teraz konsekwencje prawne związane z przestępstwem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wykroczeniem drogowym.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów  mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.