Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018”

Wieluńscy policjanci podsumowali akcję "ZNICZ 2018", która w tym roku trwała 5 dni - od 31 października do 4 listopada. W czasie zwiększonego w okolicach cmentarzy ruchu policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, a także udrażniali przejazd i ułatwiali dotarcie w odwiedzane miejsca.

W ciągu trwania policyjnej akcji "ZNICZ 2018" na drogach powiatu wieluńskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym została ranna jedna osoba, oraz odnotowano 14 kolizji . Mundurowi, podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 231 kierowców. W ciągu tego długiego weekendu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Do wypadku drogowego doszło 31 października 2018 roku w miejscowości Dąbrowa. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że wynika, że 34- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierujący fordem focus nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył jadącego przed nim fiata ducato, którym kierował 38- letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. 38- latek z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają wieluńscy śledczy.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 03 listopada 2018 roku w miejscowości Pątnów na drodze krajowej nr 43. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia,  wstępnie ustalili, że kierujący fiatem seicento 25- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z samochodem BMW, którym kierował 40- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. 25- latek z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala.

Panująca jesienna aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.