O bezpieczeństwie na Dzień Babci i Dziadka - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Twój dzielnicowy

O bezpieczeństwie na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo seniorów Z takiego założenia wychodzą wieluńscy mundurowi, którzy wykorzystując ten czas spotykają się z seniorami rozmawiając na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

22 stycznia 2018 roku policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z seniorami w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Wieluniu przy okazji zorganizowanej akademii z okazji ich święta. Podobne spotkanie odbyło się również z pensjonariuszami Domu Seniora w Wieluniu. Spotkania te były doskonałą okazją aby przekazać cenne porady związane z bezpieczeństwem. Policjantka zwróciła seniorom szczególną uwagę na działania złodziei kieszonkowych oraz przestępców działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Można było również dowiedzieć się jak postępować aby nie stać się ofiarą, a także jak zachować się i co zrobić gdy już do tego dojdzie. Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkania było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjantka przypominała jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.
W trosce o bezpieczeństwo osób starszych wieluńscy dzielnicowi 23 stycznia 2018 roku na targowisku miejskim przy ul. Broniewskiego w Wieluniu przekazywali cenne porady związane z bezpieczeństwem. Każdy mógł się dowiedzieć o zagrożeniach związanych z oszustwami metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”, a także na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Wieluńscy mundurowi wskazywali na potrzebę używania kamizelek odblaskowych w celu uniknięcia zagrożeń na drodze. Ponadto przybliżono seniorom założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", aplikację "Moja Komenda" oraz wytłumaczono, czym jest i jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy otrzymali również materiały prewencyjne w postaci ulotek informacyjnych oraz elementów odblaskowych.