Zbliżają sie ferie zimowe - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Twój dzielnicowy

Zbliżają sie ferie zimowe

Niebawem rozpoczną się ferie w województwie łódzkim. Wieluńscy policjanci jeszcze przed ich rozpoczęciem spotykają się z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach powiatu wieluńskiego, aby przygotować ich do bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Tegoroczne działania profilaktyczne podejmowane w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych przebiegają pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku” w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają dużo wolnego czasu, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem oraz na świeżym powietrzu korzystając z uroków zimy. Aby ten czas kojarzył się dobrze, z bezpiecznym wypoczynkiem wieluńscy mundurowi odwiedzili już Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, Szkoły Podstawowe nr 5 w Wieluniu, w Wydrzynie, Okalewie, Łagiewnikach, Czarnożyłach oraz przedszkolaki z Wydrzyna. W działania bezpieczne ferie włączył się również rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, który wspólnie z wieluńskimi mundurowymi prowadzi prelekcje.

W trakcie pogadanek policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku.Omawiano zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu,podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Przypomniano również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych, najmłodszym przekazano informacje o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Uczniowie wysłuchali także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych.

Na zakończenie spotkań przekazano informacje związane z ogłoszonym konkursem plastycznym promującym bezpieczne zachowania na stoku. Dzielnicowi uczestniczący w pogadankach wręczyli przedstawicielom placówek oświatowych plakaty informacyjne dotyczące funkcjonowania służby dzielnicowych.  

„PUNKT KONTROLI AUTOBUSÓW”

Zanim wyruszymy w drogę warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru. Nadchodzą ferie zimowe w województwie łódzkim, a tym samym nasze dzieci i młodzież wyruszają na zimowiska. Jak co roku wieluńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego organizują „punkt kontroli autobusów”.  W Wieluniu kontrole autokarów przewożących dzieci odbywają się na bazie PKS-u przy ul. Traugutta po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 43 843 72 48.