Pijany wandal w rękach policjantów - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Twój dzielnicowy

Pijany wandal w rękach policjantów

Wieluńscy policjanci zatrzymali 34- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który groził pobiciem ekspedientce oraz uszkodził kasę fiskalną w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Wielunia. 34 – latek odpowie teraz za kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie mienia, przy czym jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Ponadto okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Zdarzenie miało miejsce 18 lipca 2018 roku ok godz. 22:30, kiedy to dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Wielunia. Na miejsce od razu skierowano wieluńskich dzielnicowych. Z policyjnych ustaleń wynikało, że uwagę ekspedientki sklepu zwrócił jeden z klientów, który zachowywał się nienaturalnie. Był wyraźnie pobudzony. Wszystko wskazywało na to, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. W momencie kiedy kobieta poprosiła mężczyznę o opuszczenie sklepu, 34- latek nagle stał się agresywny i zaczął grozić ekspedientce, że ją pobije. Następnie podszedł do lady i uderzył pięścią w kasę fiskalną powodując jej uszkodzenie. Właściciel sklepu oszacował straty na  2 500zł.

24-letnia ekspedientka obawiając się agresywnego mężczyzny powiadomiła policję. Dzielnicowi dokładnie przejrzeli zapis z monitoringu i ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest dobrze im znany 34 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Dzięki wspólnym działaniom dzielnicowych i policjantów z ogniwa patrolowo- interwencyjnego 34- latek został zatrzymany w przeciągu pół godziny od zgłoszenia. W chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia przy czym jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Grożąca 34-latkowi kara będzie powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.