Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 2. Dwa groźne zdarzenia drogowe

  Minionej doby na terenie Wielunia doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych.

 3. Policjanci promują pracę w Policji

  18 stycznia 2019 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieluniu policjanci wieluńskiej komendy zachęcali do służby w Policji. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć jakie wymagania stawiane są przed kandydatami na przyszłych policjantów oraz jak wygląda cała procedura rekrutacyjna.

 4. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  8 stycznia 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci.

 5. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie

  Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż policjanci podczas służby spotykają się z osobami, które w stanie nietrzeźwości decydują się na jazdę samochodem lub wsiadają na rower. Takie osoby kierując jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg. W miniony weekend tylko na drogach powiatu wieluńskiego policjanci zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych kierowców.

 6. Uwaga! Wypadek

  Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Wieluniu na skrzyżowaniu ul. Krak. Przedmieście z ul. Kaczyńskiego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło 6 osób.

 7. Rok 2018 w ruchu drogowym - podsumowanie

  Przez województwo łódzkie przebiegają główne drogi naszego kraju. Położenie regionu w centrum Polski sprzyja dużemu natężeniu ruchu pojazdów i przekłada się na dużą liczbę zdarzeń drogowych. Z danych statystycznych wynika, że w 2018 roku doszło do 3753 wypadków, to o 37 mniej niż rok wcześniej. Rannych zostało 4597 osób, to o 157 mniej niż w roku 2017. Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na podobnym poziomie: 226 i 219 rok wcześniej.

 8. Zatrzymany w pościgu bezpośrednio po włamaniu

  Wieluńscy policjanci w nocy z 5 na 6 grudnia 2018 roku zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do jednego z warsztatów samochodowych na terenie Wielunia. Łupem włamywacza padły 22 akumulatory samochodowe. 40- latek został zatrzymany przez mundurowych po krótkim pościgu. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna posiadał również przy sobie dilerkę zawierającą środek odurzający. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

 9. Trenujesz sztuki walki - zapraszamy do projektu " Plan Gliniarz"

  Projekt skierowany jest do policjantów i pracowników Policji woj. łódzkiego, studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich, z terenu województwa łódzkiego, którzy mają ukończone 18 lat. Ważne aby mieć za sobą co najmniej rok treningów. Gala finałowa połączona z akcją charytatywną odbędzie się w czerwcu 2019 roku.

 10. LICZBA POLICJANTÓW W POLSKIEJ POLICJI -FAKTY

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służy 98711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294.

Linki

Tagi

pobicie kradzież z włamaniem długi weekend Osoby Zaginione marihuana kolizja antyterroryzm uprawa konopi ruch drogowy bepieczna woda odblaski bezpieczne wakacje rozbój Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa narkotyki wypadek mapa zagrożeń list gończy dopalacze święto policji PaT ćwiczenia sztabowe
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga