Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. „ROZWAŻNY PIESZY I ROZSĄDNY ROWERZYSTA"

  22 maja 2018 roku na terenie powiatu wieluńskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieluniu przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Działania równolegle prowadzone były we wszystkich jednostkach Policji z terenu woj. łódzkiego.

 2. DZIELNICOWY ROKU 2018 – ETAP POWIATOWY W WIELUNIU

  Wieluńscy funkcjonariusze już po raz 11 przystąpili do edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. Policjanci pierwszego kontaktu na etapie powiatowym walczyli o kwalifikację do wojewódzkiego półfinału konkursu.

 3. KREATYWNY DZIELNICOWY

  Dzielnicowy mł. asp. Daniel Szczepaniak reprezentował naszą jednostkę w wojewódzkim konkursie pod nazwą „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego woj. łódzkiego”

 4. „Prędkość”- działania wieluńskiej drogówki

  Wieluńscy mundurowi od dzisiejszego poranka przez cały weekend na terenie powiatu wieluńskiego prowadzą działania pod kryptonimem "Prędkość". Głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

 5. Już wkrótce Mundurowy Dzień Dziecka

  26 maja 2018 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 odbędzie się Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin.

 6. Działania wieluńskiej drogówki „ Niechronieni”

  08 maja 2018 r policjanci z wieluńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „ Niechronieni”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego

 7. Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Wieluńscy policjanci przypominają: Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Każde zgłoszenie dokonane na KMZB trafia do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.

 8. Dzielnicowi na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

  Dzielnicowi z wieluńskiej komendy w swojej codziennej służbie na rzecz mieszkańców powiatu wieluńskiego realizują różnego rodzaju działania profilaktyczne. Mundurowi spotykają się nie tylko z przedszkolakami czy uczniami szkół , ale także z dorosłymi i seniorami. W wielu przypadkach to dzielnicowi wychodzą z inicjatywą zorganizowania takich spotkań bo jak sami podkreślają, to doskonała okazja do wymiany zdań na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 9. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 10. Podsumowanie działań „TRUCK & BUS”

  16 maja 2018 roku policjanci wieluńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjno- kontrolne „Truck & Bus”. Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego, a także wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Linki

Tagi

ćwiczenia sztabowe Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpieczne wakacje PaT odblaski bepieczna woda długi weekend mapa zagrożeń pobicie wypadek święto policji narkotyki kolizja list gończy dopalacze Osoby Zaginione uprawa konopi antyterroryzm ruch drogowy
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga