Bezpieczne wakacje – Kręci mnie bezpieczeństwo - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje – Kręci mnie bezpieczeństwo

Wraz z rozpoczęciem wakacji wieluńscy policjanci podejmują szerokie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku letniego wszystkim podróżującym i wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne podejmowane w okresie wakacji, jak i okresie je poprzedzającym przebiegają pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wieluńscy policjanci jeszcze przed wakacjami rozpoczęli działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży w związku ze zbliżającym się wypoczynkiem organizując spotkania, prelekcje i pogadanki w placówkach oświatowych. Działania te są kontynuowane przez cały okres wakacji.

Już w sobotę policjanci z wieluńskiej komendy brali udział w Turnieju Piłkarskim „Łączy nas sport - łączy nas WKS” organizowanym przez Wieluński Klub Sportowy o Puchar Burmistrza Wielunia. W rozgrywkach sportowych brało udział 9 drużyn piłkarskich z rocznika 2006, a następnie po rywalizacji najmłodszych rozpoczęła się rywalizacji w grupie 35+. Wieluńska komenda wystawiła swoją reprezentację, policjanci na boisku promowali zasady fair play, bezpiecznego kibicowania. W ramach tego turnieju połączonego z piknikiem rodzinnym zaprezentowano również sprzęt policyjny znajdujący się na wyposażeniu wieluńskiej komendy tj. radiowóz, policyjne motocykle, promowano również zasady bezpiecznego wypoczynku letniego. W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą” rozdano ulotki i naklejki informacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Z kolei we wtorek odbyło się spotkanie w Spółdzielczym Domu Kultury przy Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z dziećmi, które spędzają wakacje w mieście, w którym również uczestniczył przedstawiciel wieluńskiej komendy. W trakcie tego spotkania udzielano cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie wypoczynku letniego. Przypominano najmłodszym o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, nad wodą, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi.

W działania „Bezpieczne Wakacje 2017” zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy. Wraz z rozpoczęciem wakacji funkcjonariusze w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzili działania represyjno- prewencyjne. W poniedziałek od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze na skrzyżowaniu dróg 45 i 74 kontrolowali stan trzeźwości kierujących oczekujących na zmianę świateł. Działania te mają na celu eliminację nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób skontrolowano 47 kierowców. Wśród skontrolowanych nie było żadnego kierowcy po spożyciu alkoholu. Przypominamy, ze każdy może sprawdzić swój stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu oraz w komisariatach policji.