Święto Policji 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2018

11 lipca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu odbyła się Uroczysta Zbiórka z okazji obchodów Święta Policji, 99 rocznicy powstania Policji Państwowej oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy, to także czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3 go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

O godzinie 10.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu rozpoczęła się Uroczysta Zbiórka, w której udział wzięli, pośród znamienitych gości, z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Rybka, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Wieluńskim Andrzejem Stępniem, Burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą, Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Owczarkiem, Sekretarzem Powiatu Andrzejem Chowisem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Radowskim. Wśród zaproszonych gości obecni byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 na czele z Prezesem Jarosławem Olbrychowskim, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu mł. bryg. Tomasz Lewiński, a także wójtowie gmin oraz byli Komendanci i emeryci wieluńskiej policji.

Podczas uroczystości funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosława Rybki i p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Grzegorza Libury , nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerów, aspirantów i podoficerów. Podczas tegorocznych obchodów Starosta Wieluński Andrzej Stępień oraz Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wręczyli wyróżnionym policjantom oraz pracownikom Policji listy gratulacyjne w podziękowaniu za profesjonalizm , zaangażowanie i odpowiedzialną pracę.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymali:

na stopień nadkomisarza :

kom. Paweł Domański

na stopień komisarza:

podkom. Tomasz Stępień

na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. Krzysztof Mierzwiński

st. asp. Waldemar Ostrycharz

na stopień starszego aspiranta :

asp. Tomasz Bednarek

asp. Paweł Walasik

na stopień aspiranta :

mł. asp. Sławomir Hanka

mł. asp. Janusz Owczarek

mł. asp. Tomasz Pieprzyk

mł. asp. Mariusz Płóciennik

mł. asp. Sebastian Stachera

na stopień młodszego aspiranta :

sierż. sztab. Damian Grobelny

sierż. sztab. Daniel Kowalczyk

sierż. sztab. Kinga Owczarek

sierż. sztab. Tomasz Pawlak

sierż. sztab. Anna Stępień

sierż. sztab. Wojciech Szkudlarek

na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. Łukasz Glinka

st. sierż. Tomasz Kubiak

st. sierż. Artur Kucharczyk

st. sierż. Mariusz Pisarski

st. sierż. Katarzyna Stefaniak

st. sierż. Mateusz Stępień

na stopień starszego sierżanta :

sierż. Mariusz Klecha

sierż. Monika Klonowska

sierż. Kamil Pęcherz

na stopień sierżanta :

st. post. Adam Biermuszka

st. post. Marta Gronek

st. post. Dawid Halusiak

st. post. Magdalena Kucharczyk

st. post. Dagmara Surma
 

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu wieluńskiego.