UWAGA! Trudne warunki na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! Trudne warunki na drodze

Tylko dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu dwukrotnie wykonywali czynności służbowe na miejscu zdarzeń drogowych. Przyczyną obu zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy w okresie jesienno- zimowych aura nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Pierwsze zdarzenia miało miejsce 5 grudnia 2018 roku o godz. 7:15 w miejscowości Popowice. Jak wynika z ustaleń policjantów kierująca samochodem opel omega 26- letnia mieszkanka powiatu oleskiego na prostym odcinku drogi, na oblodzonej nawierzchni nie dostosowała prędkości do panujących warunków w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Do drugiego zdarzenia doszło ok. godz. 8:30 w miejscowość Wierzchlas na ul. Częstochowskiej. Również w tym przypadku kierująca jeepem 36- lenia mieszkanka powiatu wieluńskiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi. Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń drogowych nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Obie kierujące za popełnione wykroczenia ukarane zostały mandatem karnym.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym kiedy na drodze panują zdradliwe warunki atmosferyczne.

PAMIĘTAJMY, ŻE JEZDNIA RANO JEST ŚLISKA, A W WIELU MIEJSCACH OBLODZONA!!!

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, poruszajmy się po drogach z rozwagą.