Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Wieluńscy mundurowi wspierani przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Wieluniu spotykają się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu wieluńskiego w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Motto przewodnie tej akcji brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i została ona przygotowana przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

18 listopada br. wieluńscy mundurowi wraz z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieluniu spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku. W trakcie prelekcji policjantka oraz pracownik sanepidu przekazywali młodym ludziom wiedzę na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy, w tym konsekwencje zarówno zdrowotne, prawne, jak i społeczne uzależnienia. Podczas pogadanki przestrzegano przed sięganiem po środki psychoaktywne, zwracając szczególną uwagę na tzw. dopalacze, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub nawet spowodować śmierć. Uczono młodych ludzi przyjmowania asertywnych postaw, aby stanowczo odmawiali gdy ktoś proponuje im zażycie narkotyków, czy dopalaczy. Mundurowi apelowali do młodzieży o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji. W trakcie pogadanki mówiono również na temat odpowiedzialności karnej związanej z posiadaniem i stosowaniem środków odurzających. Ponadto zaprezentowano spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii i jej hasła przewodniego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wieluńscy mundurowi zaplanowali już kolejne spotkania z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.


 

  • policjantka  wraz z uczniami w trakcie pogadanki w szkole
  • pracownik sanepidu wraz z uczniami w trakcie pogadanki w szkole
  • policjantka  wraz z uczniami w trakcie pogadanki w szkole
  • pracownik sanepidu wraz z uczniami w trakcie pogadanki w szkole
  • pracownik sanepidu wraz z uczniami w trakcie pogadanki w szkole