Policjanci nie mają wakacji - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Twój dzielnicowy

Policjanci nie mają wakacji

Okres wakacji, to czas wytężonej pracy wieluńskich policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną. Mundurowi spotykają się zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu wieluńskiego. Takie spotkania to doskonała okazja aby rozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Tegoroczne działania dotyczące bezpieczeństwa w trakcie okresu letniego podejmowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”

W ubiegłym tygodniu 9 lipca 2018 roku dzielnicowy spotkał się z dziećmi korzystającymi z zajęć warsztatowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej. W trakcie spotkania dzielnicowy przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać podczas wypoczynku i zabawy nad  wodą, w lesie czy na osiedlowym podwórku. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych, jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy.

13 i 16 lipca 2018 roku policjantki z wieluńskiej komendy wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wieluniu oraz rzecznikiem prasowym Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, przeprowadzili pogadanki z uczestnikami kolonii w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowych ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. W trakcie pogadanek dzieciom i młodzieży przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz w trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą. Koloniści wysłuchali także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”, który został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

15 lipca 2018 roku wieluńscy policjanci wystawili swoje stanowisko profilaktyczno- edukacyjne w trakcie odbywającego się 48 Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego, którego organizatorami byli Gmina Wieluń, MLKS Wieluń oraz WOSIR. Każdy odwiedzający mógł zasięgnąć informacji dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku letniego. Policjanci rozdawali materiały informacyjno – edukacyjne dotyczące funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” oraz programu „Dzielnicowy bliżej Nas”. Dla najmłodszych przygotowany został quiz wiedzy o bezpieczeństwie, poprawne odpowiedzi były nagradzane elementami odblaskowymi w postaci kamizelek oraz opasek, które ufundował Urząd Miejski w Wieluniu oraz Fundacja „Bezpieczna Droga”.