Ważne informacje - 5 artykułów

rekrutacja

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Aplikacja Moja Komenda
SISI- pogromczyni nudy!

Najczęściej czytane

 1. Szczęśliwy finał poszukiwań

  Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu innych służb naszego powiatu oraz lokalnej społeczności.

 2. Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi

  Wieluńscy policjanci systematycznie realizują spotkania z młodzieżą promujące zawód policjanta. Tym razem wspólnie z przedstawicielem straży pożarnej gościli w I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. Mundurowi opowiadając o swoim zawodzie zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć jakie wymagania stawiane są przed kandydatami na przyszłych policjantów oraz jak wygląda cała procedura rekrutacyjna.

 3. Rozmowy o bezpieczeństwie

  Wieluńscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi systematycznie spotykają się z uczniami i przedszkolakami promując bezpieczne postawy w życiu codziennym.

 4. Bezpieczeństwo Twoje i Twojego zwierzaka

  Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem w działaniach profilaktycznych wieluńskich policjantów.Tym razem mundurowi wspólnie z przedstawicielem Fundacji Ochrony Zwierząt „Łezka” spotkali się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie edukując w zakresie obowiązków, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów. Nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 5. DOBOROWY CZWARTEK – ZAPRASZAMY!

  Przypominamy, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca w wieluńskiej komendzie odbywają się „Doborowe Czwartki”. Najbliższy już jutro, 1 grudnia 2022 roku w godz.14:00- 16:00. Wszystkich, którzy stoją przed wyborem kariery zawodowej, zachęcamy do zgłębienia swojej wiedzy o rekrutacji do policji. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy!

 6. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 7. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 8. Chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, uderzył w drzewo

  Policjanci z komisariatu w Osjakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Konopnica. 18-latek kierujący renault clio chcąc uniknąć zderzenia z sarną zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze !

 9. Profilaktyka z wieluńskimi mundurowymi

  Wieluńscy mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną spotykają się z dziećmi i młodzieżą promując szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

 10. Wspólne ćwiczenia służb

  Na terenie Leśnictwa Czarnożyły odbyły się wspólne ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnożyłach, który do współpracy zaprosił Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, Nadleśnictwo Wieluń oraz Komendę Powiatową Policji w Wieluniu. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie współdziałania służb w przypadku zdarzenia kryzysowego.

Linki

Tagi

policjant po służbie wypadek śmiertelny przywłaszczenie uszkodzene ciała uszkodzenie mienia sądowy zakaz amfetamina antyterroryzm poszukiwany wiatrówka snajper bezpieczne wakacje kradzież z włamaniem nietrzeźwy kierujący dopalacze wymuszenie rozbójnicze utonięcie pobicie kolizja nietrzeźwi kierujący uprawa konopi włamanie wypadek drogowy postrzał na polowaniu złamanie zakazu szczęśliwy finał poszukiwań długi weekend uszkodzenie ciała znęcanie nad psem przywłaszczenie mienia odblaski Śmiertelny wypadek marihuana bójka list gończy podróbki kradzież sklepowa obywatelskie ujęcie święto policji kradzież krótkotrwałe użycie pojazdu przemoc narkotyki poszukiwania Osoby Zaginione zniszczenie menia rozbój bepieczna woda wypadek ruch drogowy
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Powrót na górę strony