Jechała za szybko- straciła prawo jazdy
Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Oplem, która zlekceważyła przepisy i przekroczyła dozwoloną prędkość o 78 km/h w obszarze zabudowanym. 20-latka poniosła za to konsekwencje – straciła prawo jazdy, a także otrzymała wysoki mandat i punkty.
Policjanci wieluńskiej drogówki mając na względzie bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. 19 czerwca 2026 roku mundurowi w trakcie służby w miejscowości Rososz w gminie Biała zatrzymali do kontroli drogowej 20-latkę, która jechał Oplem z prędkością 128 km/h. Tym samym kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 78 km/h. Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali 20-latkę mandatem w wysokości 2500 złotych oraz nałożyli 15 punktów. Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami kobieta straciła swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
Przypominamy, że nadmierna prędkość, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.
aspirant sztabowy Katarzyna Grela