Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek

Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2019 roku o godz. 19:20 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Kamionka. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący renault laguna 30- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, jadąc od strony Wielunia w kierunku Częstochowy na łuku drogi z nieustalonych przyczyn,stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek tego zdarzenia 29- letni pasażer, pomimo udzielonej pomocy medycznej poniósł śmierć na miejscu. Kierowca z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 30- letni kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie kierowania samochodami z uwagi na niesprzyjającą aurę. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze .Padający śnieg lub deszcz przy temperaturze, która jest lekko na minusie powoduje, że warunki na drogach są bardzo zmienne i bardzo niebezpieczne. W taką pogodę trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Wielu kierowcom wydaje się, iż jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem na nawierzchni potrafi być warstwa lodu, która powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

 

Powrót na górę strony