Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 73-letnią grzybiarkę, która zaginęła lesie

Policjanci z komisariatu w Osjakowie odnaleźli na jednym z duktów leśnych zaginioną 73-latkę, która wyszła na grzyby i zabłądziła. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych kobieta cała i zdrowa, po konsultacji medycznej ,została przekazana rodzinie. Apelujemy o rozsądek i unikanie samotnych wypraw.

19 września 2022 roku , parę minut po godzinie 19:00 , do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęła informacja o zaginięciu 73-letniej mieszkanki województwa śląskiego.  Z relacji zgłaszającej wynikało, że kobieta podczas  rodzinnej wizyty w jednej z miejscowości w gminie Osjaków,  około godziny 15:00, wybrała się do pobliskiego lasu na grzyby. Zaniepokojeni dłuższą nieobecnością 73-latki członkowie rodzin początkowo sami próbowali ją odszukać.  Gdy ich działania nie przyniosły rezultatu zgłosili policji zaginięcie.  Przekazali również mundurowym informacje, iż kobieta ma problemy zdrowotne.  W tej sytuacji  mundurowi  w trybie alarmowym rozpoczęli poszukiwania zaginionej. W działania zaangażowano również psa tropiącego z wieluńskiej komendy.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu,  około godziny 20.30,  na jednym z duktów leśnych zaginiona kobieta została odnaleziona przez mundurowych z komisariatu w Osjakowie. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, choć była wyziębiona i wystraszona.  Policjanci zaopiekowali się seniorką i po konsultacji medycznej przekazali ją pod opiekę  rodzinie.
Wybierając się na grzybobranie pamiętajmy, że nawet w lesie, który wydaje się nam doskonale znany, również możemy się zgubić.

Apelujemy i przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania.
/asp.sztab. Katarzyna Grela/

 

  • plakat do grzybobrania z wypisanymi zasadami bezpieczeństwa
Powrót na górę strony