Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2022 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dlatego też mundurowi wieluńskiej komendy w przeciągu ostatniego tygodnia spotykali się najmłodszymi rozmawiając z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie gościli u przedszkolaków z placówek oświatowych na terenie miasta. Spotkania policjantów z dziećmi były znakomitą okazją do zapoznania najmłodszych z zasadami szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej drogi do przedszkola i z powrotem. Szczególną uwagę skupiono na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza. Mundurowi uświadamiali przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci promując  bezpieczne zachowania na drodze zachęcali  dzieci do korzystania  z elementów odblaskowych. Ponadto najmłodsi dowiedzieli się również jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jak ważne są numery alarmowe.
W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, składamy najlepsze życzenia wszystkim przedszkolakom oraz kadrze pedagogicznej.
Wizyty mundurowych w placówkach oświatowych wpisują się w założenia  akcji pod nazwą „ROADPOL Safety Days”, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności,  trwającego od 16 do 22 września 2022 r. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).  Głównym celem akcji jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach.


asp.sztab. Katarzyna Grela

  • policjanci wraz z dziećmi i opiekunami pozują na tle radiowozu do zdjęcia zbiorowego
  • policjant w sali stoi i rozmawia z dziećmi siedzącymi na dywanie . Wokół ustawione są znaki dydaktyczne znaki drogowe
  • policjant w sali z opiekunami i dziećmi pozuje do zdjęcia wspólnego. Z przodu ustawione są dydaktyczne znaki drogowe
  • policjant w sali stoi i prowadzi pogadankę z dziećmi
  • dzieci stoją na dworze , z tyłu radiowóz. Przedszkolaki prezentują wykonane prace plastyczne.
  • dzieci wręczają policjantom zrobione prace plastyczne
  • na dworze policjanci wraz z dziećmi pozują do zdjęcia. Policjanci w rękach trzymają prace plastyczne wręczone przez przedszkolaków.
  • policjantka w sali wraz z opiekunami i przedszkolakami pozują do wspólnego zdjęcia. Z przodu ustawione są dydaktyczne znaki drogowe.
  • policjant wraz z przedszkolakami w sali pozuje do zdjęcia
Powrót na górę strony