Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wjechał w ścianę budynku

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 32-latek, który wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Apelujemy o rozsądek!

27 listopada 2022 roku kilka minut przed godziną 3.00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Raducki Folwark w gminie Osjaków doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że auto zjechało z drogi i uderzyło w przydrożny budynek. Skierowani na miejsce  policjanci ustalili, że kierowcą opla astry był 32- letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Wstępnie ustalenia przebiegu zdarzenia wskazały, że mężczyzna kierujący osobowym oplem na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znaki drogowe oraz w  ścianę  przydrożnego budynku, który na szczęście był niezamieszkały.  Policjanci rozmawiając z kierowcą nabrali podejrzeń, że jest on pijany.  Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano  służby medyczne, które  udzieliły mu pierwszej pomocy. Teraz 32-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę zarówno odległości, jak i własnych możliwości. Znaczenie też obniża też  samokontrolę i koncentrację oraz  powoduje senność.


asp.sztab. Katarzyna Grela

  • alcoblow- urządzenie do weryfkowania stanu trzeźwości
Powrót na górę strony