Stosujmy się do ograniczeń związanych z COVID-19!
Wieluńscy mundurowi w trakcie codziennej służby zaangażowani są w działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Przypominamy mieszkańcom aby stosowali się do obostrzeń wynikających z potrzeby walki z problemem kolejnych zachorowań.
Wieluńscy dzielnicowi każdego dnia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa kontrolują prawidłowość realizacji kwarantanny przez setki osób, a o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informowany jest powiatowy inspektor sanitarny. Ponadto policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego w trakcie codziennej służby zwracają uwagę czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do przepisów związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19.
Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi uregulowaniami, w stanie epidemii wszyscy jesteśmy zobowiązani do stosowania środków profilaktycznych, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy, że należy zakrywać nos i usta, aby uniknąć transmisji wirusa między innymi w:
- środkach publicznego transportu zbiorowego, na statkach pasażerskich w żegludze krajowej, przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie;
- miejscach ogólnodostępnych, w tym:
- na drogach i placach, na terenie cmentarzy, parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych, plaż, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
- na terenie nieruchomości wspólnych oraz na terenie takich nieruchomości o innych formach posiadania
- chyba, że zostanie zachowana odległość co najmniej 2 metrów od przebywających w tych miejscach osób,
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
- w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach), w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.
Policjanci apelują, dbajmy o siebie i bliskich. Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel - ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.