Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi

Wieluńscy policjanci systematycznie realizują spotkania z młodzieżą promujące zawód policjanta. Tym razem wspólnie z przedstawicielem straży pożarnej gościli w I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. Mundurowi opowiadając o swoim zawodzie zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć jakie wymagania stawiane są przed kandydatami na przyszłych policjantów oraz jak wygląda cała procedura rekrutacyjna.

Spotkania z młodzieżą, to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta.  01 grudnia 2022 roku  licealiści stojący  u progu wyboru kariery zawodowej spotkali się   z przedstawicielami służb mundurowych tj.  policji i straży pożarnej.  Wieluńscy stróże prawa promując zawód policjanta, opowiadali na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Przedstawiając swój zawód, mówili  o najciekawszych jego aspektach, ale też i o trudnych momentach, które są jego nieodłącznym elementem. Podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Kolejno funkcjonariusze w przystępny sposób przedstawili  zasady naboru do służby w Policji. Omówili  wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśnili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zapoznać się ze ścieżką kariery zawodowej funkcjonariuszy.
Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi!
Wszystkie osoby zainteresowane  służbą  w Policji mogą uzyskać niezbędne informacje w zakresie procedury rekrutacyjnej  w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przy ul. Warszawskiej 22 a,  w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30, osobiście  lub pod numerem tel. 43 843 7216.

Serdecznie zapraszamy!


asp.sztab. Katarzyna Grela

  • policjanci i strażak stoją w sali , naprzeciwko siedzą na krzesłach uczniowie
  • policjanci  stoją w sali , naprzeciwko siedzą na krzesłach uczniowie
  • uczniowie siedzący na krzesłach w sali szkoły
Powrót na górę strony